Milý Doc. JUDr. Peter F., CSc. drahý brat,

Autor: Lubos Sojcek Murin | 13.4.2013 o 18:00 | Karma článku: 5,34 | Prečítané:  757x

  úvodom môjho listu sa ti chcem v mene celej rodiny čo najsrdečnejšie poďakovať za nádielku, ktorú ste nám poslali pred Vianocami. JUDr. Milka F. sa veľmi potešila novým receptom, ktoré jej PhDr. Veronika F., poslala. Ja som sa naopak potešil tomu Rumu, ktorý si teraz občas dávam s mojou obľúbenou kolou.  

 

Musím sa ti tiež ospravedlniť, že ti píšem po tak dlhej dobe, no ako vieš zvolený som bol za richtára a tak mám práce vyše hlavy. No čo ti budem hovoriť, ľudia ma tu majú radi. Ešte aj do obecného zastupiteľstva takmer výhradne našich zvolili. Z tých zblúdilých zapredancov okresného mesta sa tam len ukričaný Fero M. dostal, ten z horného konca čo sa vždy v krčme rozdrapoval a krčmárov syn Jano H.. To je ten starší. Toho čo má krčmu pri kultúrnom dome, nie ten od kostola, lebo Tonko H., ten je s nami. No a teraz sa iba obaja po dedine rozdrapujú, ale že by ruku k dielu priložili to nie. A sám dobre vieš z môjho rozprávania ako zle to bolo keď predošlý richtár nevedel nič schváliť lebo sa na obecnom zastupiteľstve všetci iba hádali.  Aj predsedu družstva si družstevníci volili a nášho Milana T. (tetky Ondrejkovej vnuka) zvolili a tak teraz spolu môžeme konečne v dedine poriadky narobiť. Lebo tak ti poviem, niet nad poriadok a istoty.

Ale aj takí sa nájdu čo nadávajú. Všelijakí šmelinári, ochlastovia a podvratné živly. Ako Ondrej K., ten sedliak čo sa k družstvu nepridal, alebo Malinovie František čo ho každý večer v krčme stretám, nie aby doma pri žene a deťoch, ktoré nemá, sedel. No uznaj, čože už ma majú takíto odkundesi kritizovať, keď ani docentúru si nespravili. Nič o ozajstnom živote ľudu nevedia. A ty dobre vieš že ja s ľudom cítim. Preto som Ľuda svojím zástupcom spravil, a ani sme sa nenazdali a hneď sa ukázalo že to bolo dobre. Lebo keď je teraz ťažká doba, všetci ruky naťahujú a len pridať by všetci chceli.

Aj učitelia v našej škole viac pýtali a tak im Ľudo povedal, že teraz, keď je tažká doba viac by mali na pracujúcich myslieť a menej na seba a že keď im pridáme, hádam ani na zametanie ulíc nevystane a tak potom prestali. No a tak sme mohli dať Janovi Š., čo nám ulice zametá viac a on si mohol od svojho bratranca fekál kúpiť a teraz už aj žumpy vyberá. A ešte aj tréner dorastencov, ktorý za nás v obecnom zastupiteľstve sedí navrhol na ihrisku bránky, lavičky a zábradlie  vymaľovať a tak sme dali stoosemnásť tisíc na to a Jano to potom za týždeň sám vymaľoval. Lebo to je dôležité, aby sme sa mohli ísť na futbal pozrieť do kultúrneho prostredia a aby sme potom boli zdraví.

A hneď sme aj turnaj žiakov zorganizovali a malo to obrovský úspech. Jednak Tonko H., čo má krčmu pri kostole, srnčí guláš navaril a detiskám to po tri eurá predával a tak aj ekonomike pomohol a napokon naši mladší žiaci aj vyhrali. Aj náš Miloš F. za nich hral. Aj keď má už vek na dorastencov, no na svoj vek má málo tetovačiek a tak by sa mu staršie deti mohli posmievať. A museli sme tak spraviť aby dobre bolo.

Pôvodne sme mali hrať o tretie miesto, ale rozhodca pred finále dvoch najlepších vylúčil, lebo ak sú takí dobrí, tak to určite podvádzali a tak sme sa dostali až do finále. Napokon v ťažkom finále rozhodca vylúčil štyroch súperových hráčov, lebo jeden z nich mal strašne drahé kopačky a to by sa nemal tak vystatovať pred spoluhráčmi, další strelil gól keď sa rozhodca nepozeral (gól tiež nemohol uznať), ďalší strelil gól spoza šestnástky a to je na mladšieho žiaka, uznáš sám, nepravdepodobné. No a ten štvrtý mal iba šesť rokov a to je veľmi nefér, aby hral s deťmi o dva roky staršími.

No keď sme pri tom športe tak ešte sa musím pochváliť, lebo na toto sme veľmi hrdí. Predseda z Hornej Veľkej chce majstrovstvá dobrovoľných hasičov organizovať. No a kedže jedna z disciplín je aj hasenie vysokej budovy a ich kostol má malú a už aj tak obhorenú strechu, tak nám navrhli ísť do toho s nimi. Náš kostol je skoro celý drevenný a tak bude dobre horieť. Chceli by sme aj hasenie po ležiačky, lebo to je naša naj disciplína. Treba len do hlavného mesta na stáž nejakého múdrejšieho poslať, aby za nás loboval, ten parčík pred kostolom vyrúbať a na ministerstve výnimku vybaviť, lebo kostol je už kultúrnou pamiatkou a tak aspoň strechu z toho treba vyňať. No a keď to bude tak, tak sa už aj krčmári potešia, aj obchodníci obaja, lebo ľudia prídu pozrieť a potom tu už nikdy nebude málo turistov. Je to veľmi dobrý nápad a tak ideme do toho.

Ale zas sa plno kuvičích hlasov ozýva, že na to nie sú peniaze a že učiteľom sme mali radšej viac dať a čo ja viem čo. Tak som im povedal že: "Čo teraz, má všetko zastať lebo je kríza?" Toto pomôže dedine, to viem. Ekonomike. Veď aj cesty bude treba vyzametať aj nové čiary vymaľovať, chodník ku Františkovmu domu od cesty spraviť, lebo ten má v pivnici jediný obchod blízko a tak mu aj plot a záhradku opravíme, aby sa dedina nemusela hanbiť.  A dom mu tiež nanovo omietneme a zateplíme. Juj všetci sa už tešia.

Poviem Ti drahý Doc., hodne sa za ten rok v dedine zmenilo. A rýchlo to zbehlo tiež. Nového hlavného miništranta síce ešte stále nemáme. Lebo ten, ktorého predošlý richtár navrhol bol taký amorálny pohan. Veď uznaj sám, čo už to môže byť za človeka keď ho richtár navrhne, potom nie a potom sa ešte poháda so všetkými svojimi v zastupiteľstve a napokon ho predsa len navrhne. Hlavný miništrant by mal mať trochu viac chochmesu a dôstojnosti a tak farár, ktorý ako vieme sa v morálke vyzná, povedal že nie a odvtedy sa to len vlečie.

Ale to je asi tak všetko. Hlavne sme plno roboty za ten rok porobili a mnohé pripravujeme. Aj tú kravu, čo sa ňou bývalý predseda družstva tak chválil že dáva 60 litrov za deň sme zabili, lebo to bol iba blud minulého starostu a predsedu a všetci vieme, že z toho aj tak iba teľce mali radosť, lebo nám sa dojiť nechcela dať. A tak sme ju zabili a Jano si ju domov zobral, že možno z nej voľačo navarí a možno chudobným dá.

Taký bol teda môj prvý rok richtárovania. Dúfam, že keď sme už teraz všetko takto dobre porobili, tak budem mať viac času a opäť ti napíšem.

 

 

Náš Miloš F. aj JUDr. Vierka F., Teba drahý Doc. JUDr. Peter F., CSc., PhDr. Milku F. a Ing. Tomáša F. MBA pozdravujeme.

 

S pozdravom Tvoj

 

Richt. Doc. JUDr. Jozef F., CSc. Cct. všetkými milovaný

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko stál Plavčan, ešte len spoznáme

Človek s Plavčanovou históriou sa nikdy nemal stať ministrom.

DOMOV

Kauza Plavčan: O čo ide v najväčšom škandále leta?

Najdôležitejšie otázky a odpovede o kauze eurofondov.


Už ste čítali?