Prezident hlavy Krajinky.

Autor: Lubos Sojcek Murin | 31.1.2013 o 14:52 | (upravené 14.2.2013 o 19:07) Karma článku: 8,14 | Prečítané:  306x

Hovoria , "vyčkaj času ako hus klasu". Alebo, "ráno mudrejšie večera", čo sa v tomto prípade viac hodí. A tak som si napísal, chvíľu počkal a zverejňujem až teraz. Ulahnuté, zvážené, ale bez korekcií. Akokoľvek a kedykoľvek to totiž čítam stále to vyjde rovnako. Umiernený vtip. Aspoň dúfam že vtip. Aspoň dúfam že umiernený. Či?

Vymyslel som slogan. Predvolebný, alebo vlastne volebný slogan. Bol by dobrý a dá sa k nemu doladiť krásne celá kampaň. Slogan by znel "Voľte xy. Je úplne hlúpy".

Alebo mám ešte jeden a kľudne by bolo možné ich striedať. Striedať, bo roznych voličov oslovujú rozne typy kampaní. Totiž v mestách a oblastiach z vyššou intelektuálnou výbavou obyvateľstva (radšej napíšem takto zložito bo takto to blbci nepochopia a neurazia sa že ich označím za blbcov) volia ľudia viac takticky ako srdcom a tak v mestách by sme rozvešali bilboardy z otázkou "A aké ZLO volíte Vy?
Keď sa na to človek pozrie čisto štatisticky, výsledok nie je až taký desivý. V roku 2004 žilo na slovensku miliónsedemstotisíc zlých ľudí. Schválne nerozoberám nasledujúce prezidentské voľby, bo tam sme mali dokonca dobrého kandidáta (kandidátku mám na mysli samozrejme). No miliónsedemstotisíc ľudí je stále zdrvujúca menšina. No teda možno nie zdrvujúca no stále menšina. Samozrejme mnoho ľudí právo zúčastniť sa tohoto prieskumu (volieb) nemalo, no tak do hĺbky to rozoberať nejdem. Potrebujeme predsa nádej.

A pravdupovediac, už sa ani nehnevám. Veď stať sa to mohlo hocikomu. Plno ľudí latentne celý život kolaborujúcich z komunistami bolo zo strany v šesťdesiatom osmom vyhodených, len tak nie celkom alebo nie dosť na to aby ich to priviedlo k rozumu. Hoveli si vo funkciach bo vedeli plávať. A kedže to po Nežnej znamenalo takmer to isté ako byť disidentom, kdekto sa mohol do funkcie v  dostať tak ako náš ujo ktorý jediným čím sa previnil bolo že plával z prúdom. No a na tom nič nie je, bo však už naši starí otcovia nás učili že proti prúdu sa neští, hrach sa o stenu nesype ba ani len múr hlavou neprerazíš. Skrátka plávať z prúdom je úplne v poriadku. Obzvlášť pre neplavca. To sa potom stačí nejakého plavca chytiť a a už to ide skoro samé. A ak občas narazíte na niekoho, kto sa po dne snaží plávať proti prúdu tak si treba na neho stúpnuť, nech sa ukážeme tym na brehu že ako dobre nám to už ide. No a ešte k prerážaniu múru hlavou. Ja viem, dá sa, bo šak už dávno sa používa sadrokartón ale predsa len, na čo. Čo tam po sadrokartóne keď tí naši sú ozembuchovia nie múrobuchovia zoceleny železnou košelou (bo tá je zvykom a preto tie červené kravaty). Aj ten náš ako z ocele.

Človek by si aj zanadával, aj pourážal, ale on nič. On je predsa docent. Všetci sú. A tam už treba poriadny argument. Najlepšie právny. No keď ho niekto dá tak správne povie "čo ma bude poučovať nejaký právnik keď ma milion ľudí za prezidenta zvolilo". Veď nie že by nie. Nie žeby nevedel kritiku prijať, práve naopak. Ak je kritika podaná správne aj prezident  ju príjme. Najlepšie ak je podaná ako pochvala, prípadne velebenie.

Tak či onak ľud si zvolil. Milión hlasov dostal a to je viac hlasov ako má spevokol vo vatikáne. Matematicky vyjadrené, prezident má viac hlasov ako pápež. Aj osobností. Potajme si ich vyberá ráno zo šuplíka spolu z košelou. Presne podľa potreby. Na stretnutie z voličmi milého uja, pre opozíciou starého uja. Pre premiéra pudlíkovskú pre cudzincov alzheimera. Každému podľa potreby.

A tých listov podpory  čo dostáva. Dennodenne. Minule napríklad desať od Premiéra trinásť z Nafty Gbely a tristo od ženy. Čo sa tam jeden moj email plný hnevu može z týmto rovnať.

A potom tá naša slovenská vyspelosť. Tuto kde žijem to síce nikto neberie čudne že nepočujúci chlapec robý na recepcii. Len sa k nemu všetci otočia a on z pier odčíta hádam aj moj akcent. Alebo na olympiáde keď aj decká z duševným postihnutím pracovali ako dobrovolníci a ukazovali divákom kadiaľ ísť a rozdávali letáky a rady. No na nás stále nemajú. Na slovensku sme prešli na vyšší level. Do paláca s nimi. Hard core starostlivosť.

Nemali by sme však ľudí súdiť podľa ich vonkajších prejavou ale podľa toho čo je v ich vnútri a toto vnútro je úplne prázdne.

A na Vás voliči menšieho či vačšieho zla sa tiež vobec nehnevám. Bo však je to Váš hlas. No chcem len povedať či odporučiť to čo mne hovorila mama kěd som ako dieťa napodobňoval škúlenie a k voľbe menšieho aj vačšieho zla sa to rovnako hodí.

NEROBTE TO LEBO VÁM TO ZOSTANE.

No a ešte taká poznámka pod čiarou.
Ciara.
Za kandidátku do nasledujúcich prezidentských volieb navrhujem Mojsejovie Norču. Je známa, nema charakter ani rozum a imunita sa jej tiež zíde. Žijeme ťažké časy a kontinuita na všetkých verejných postoch je doležitá.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko stál Plavčan, ešte len spoznáme

Človek s Plavčanovou históriou sa nikdy nemal stať ministrom.

DOMOV

Kauza Plavčan: O čo ide v najväčšom škandále leta?

Najdôležitejšie otázky a odpovede o kauze eurofondov.


Už ste čítali?